ביטוח מחלות קשות


ביטוח מחלות קשות, השתלות ובריאות

בריאותו של האדם והיכולת של המערכת הציבורית לטפל בה, מדאיגות לא אחת רבים מאיתנו. החשש ללקות במחלות קשות לנו או לקרובינו, מבוסס על הידע כי הטיפול בהן הוא יקר וממושך, ומלווה לעיתים רבות בצורך להשתמש בתרופות, טיפולים, ניתוחים וכיו"ב אשר אינם כלולים בסל הבריאות ואשר מימון עלותם עשוי להטיל על משפחת החולה נטל שהיא תתקשה לעמוד בו.

לפיכך רוכשים אנשים רבים ביטוחים יקרים כדי להבטיח עצמם בעת צרה. ביטוח מחלות קשות והשתלות נערך על ידי חברות ביטוח פרטיות (הואיל וקופות החולים אינן כוללות ביטוח זה בביטוחים, המוגבלים מטבעם, שהן מציעות לחבריהן).

ככלל- ככל שהביטוח מכסה היבטים רבים של הבריאות, לרבות טיפול במחלות קשות מחוץ או בנוסף למערכת הרפואה הציבורית וביטוח להשתלות איברים במקרים קשים, בהתאמה, גוברים השקט והביטחון של המבוטחים כי אם ייווצר צורך בהפעלת פוליסת הביטוח, יינתן להם הטיפול הרפואי הנדרש הטוב ביותר בתנאים מיטביים, ללא צורך בהמתנה לתורם.

לא אחת, בשעת מבחן וברגע האמת, כאשר בעל הפוליסה נדרש להפעיל אותה הוא מגלה כי חברת הביטוח שהנפיקה לו ביטוח מחלות קשות מסרבת לשלם את עלויות הטיפולים והתרופות הכלולים בביטוח בטענות ובתואנות שונות.

משפחות אשר מי מבניהם לקה במחלה קשה, משוועות, נואשות, לכספי הביטוח ועומדות חסרות אונים נוכח סירובה של חברת הביטוח למלא את חובתה במסגרת התחייבותה, כפי שהיא מופיעה בפוליסה.

במקרה כזה מי שעשוי לסייע למשפחה, בצר לה, הוא עורך דין המתמחה בנושא ביטוחי בריאות. לאחר בדיקה יסודית, מקיפה ופרטנית של כל אחד מסעיפי חוזה הביטוח הוא מסוגל לזהות את הסעיפים הרלוונטיים, אשר על פי הם חייבת חברת הביטוח לשלם את הכספים לטיפול במחלה הקשה של בעל הפוליסה.

כניסת עורך הדין לעובי הקורה מאפשרת, לא אחת, לגלות פגמים ואף כשלים מהותיים בחוזה, טעויות שנעשו בתום לב, בשוגג, או, לחלופין, בכוונת מכוון, בזדון. כאשר העורך דין מצליח להוכיח מעל לספק סביר קיומן של טעויות מכל סוג שהוא, חברת הביטוח לא יכולה עוד להתמיד בסירובה לשלם ונאלצת לבצע את התשלום.

עורכי הדין המקצועיים והמנוסים במשרד עורכי דין ינובסקי -לינר ושות' בע"מ מנוסים בתביעות בנושא מחלות קשות ולזכותם רשומות הצלחות רבות בתביעות בתחום זה, לרבות במקרים שבהם נראתה ההצלחה בלתי אפשרית בעליל.

למשרדנו פנה אדם כבן 40 אשר לקה בהתקף לב בהיותו בחופשה בתאילנד. האיש בעל משפחה עם שני ילדים, הפסיד ימי עבודה רבים, והיה שרוי במצוקה כלכלית ונפשית כתוצאה מן האירוע הקשה שפקד אותו בהיותו אדם צעיר.

לאחר שהשתקם בעמל רב, פנה אל חברת הביטוח בבקשה לקבל הפיצוי המגיע לו על פי הפוליסה שרכש מבעוד מועד על מנת להבטיח את רווחתו ורווחת בני משפחתו בדיוק במצבים אלה.

חברת הביטוח דחתה את התביעה בנימוק מגוחך. לטענת המומחה מטעמה, המבוטח אכן עבר התקף לב אך כיוון שתרשים הא.ק.ג. לא תאם את כללי התרשים המקובלים על חברת הביטוח, יש לדחות את זכאותו לקבלת את הפיצוי המגיע לו..

אנו הוכחנו באמצעות מומחה מן השורה הראשונה, כי תרשים הא.ק.ג כפי שנרשם בתאילנד הינו תקין לחלוטין ומבטא ביטוי חד משמעי את התקף הלב שאותו עבר המבוטח. ובכל מקרה, דרישות חברת הביטוח היו מקפחות את כלל מבוטחיה בהציבה תנאים שנועדו לסרבל ולסכל בעצם את אפשרותם לקבל את הפיצוי המגיע להם.

סופו של יום, נאלצה חברת הביטוח לשלם למבוטח את מלוא הסכום שהיה רשום בפוליסה ואף לפצותו בגין ההוצאות שנגרמו לו בשל הגשת התביעה.
טלפון: 072-2215060
בוגרת LLB במשפטים משנת 2012, מאוניברסיטת בר אילן. התמחתה בפרקליטות ירושלים האזרחית. הוסמכה כחברה בלשכת עוה"ד משנת 2013. הצטרפה למשרד החל משנת 2015.

תמר הולצמן

עורכת דין

טלפון: 072-2215060
סיימה תואר ראשון במשפטים LLB, בהצטיינות, במרכז הבינתחומי. בוגרת תואר ראשון במדעי החברה – פסיכולוגיה. מתכנתת מחשבים בוגרת בהצטיינות של מכללת סיוון. בעלת ניסיון רב בתביעות רבות ומורכבות בתחום נזקי הגוף, רשלנות רפואית וביטוח. משתתפת בהשתלמויות רבות בתחומי רשלנות רפואית וביטוח. רואה בהצלחת הלקוח בקבלת פסק דיו צודק ובפיצוי הולם, כהצלחת המשרד.

אורנה ינובסקי

שותפה במשרד

טלפון: 072-2215060
בעל תואר LLB בהצטיינות מן הפקולטה למשפטים. עוזר הוראה של ד"ר בועז שנור בקורס "דיני נזיקין". בוגר השתלמויות רבות ברפואה למשפטנים באוניברסיטת ת"א והשתלמויות רבות בדיני נזיקין וביטוח של לשכת עורכי הדין.

תומר לינר

שותף במשרד