רשלנות רפואית

אדם הפונה למערכת הרפואית, הציבורית או הפרטית, עלול לעיתים למצוא עצמו ניזוק אף יותר בשל טיפול לקוי או רשלני. רשלנות עלולה להיגרם מסיבות שונות: חוסר מקצועיות, עייפות, רצון לחסוך זמן ולקצר תהליכים, שרלטנות, ביטחון עצמי מופרז ועוד.

עם זאת, לעיתים הטיפול הלקוי נגרם בשל סיבוך בלתי נמנע או בשל שיקול דעת רציני אך שגוי של הגורמים המטפלים .

בשל כך לא כל נזק שנגרם למטופל יזכה אותו בפיצוי מטעם הגורמים שהתרשלו או לקו.

תביעת רשלנות רפואית כרוכה בבדיקת חומר רפואי רב ובבחינה מדוקדקת ומקצועית של התנהלות הגורמים המטפלים. לאחר בדיקה שכזו שנעשית בעזרת אנשי מקצוע ומומחים בתחום, מעריך צוות המשרד שלנו, סיכוייה של תביעה שכזו.

משרדנו מתמחה בתביעות רשלנות רפואית, ומאחוריו שנים רבות של נסיון וידע בתחום זה ובעיקר הצלחות רבות להשיג למטופל שנפגע ולבני משפחתו פיצוי בגין הנזק שנגרם לו ולהם.

לאחרונה טפלנו במקרה בו אישה צעירה בעלת גורמי סיכון משמעותיים ללקות בסכרת הריונית, עלתה במשקלה בצורה קיצונית בעת הריונה. הרופא אשר ליווה את האישה ההרה במהלך מעקב הריונה, לא עקב אחר משקל העובר ולא שלל סכרת הריונית המובילה לעיתים תכופות ללידתו של עובר גדול יתר על המידה. שבוע לפני הלידה התקבלה האישה לבית החולים. הצוות הרפואי היה מודע לכך שהאישה לא עברה את הבדיקות הנדרשות בהריונה

על אף זאת, נשלחה האישה לביתה מבלי שנערכו לה בדיקות אלה.

סופו של יום, נוהלה הלידה במתכונת רגילה מבלי שננקטו אמצעי זהירות הנדרשים במקרה של תינוק חריג בגודלו. כיוון שכך לא הצליחו הרופאים לחלץ את התינוק ונאלצו לחלצו באמצעות וואקום תוך שהם גורמים לו נזק משמעותי מאוד בעצב הכתף ובעצם הבריח, תופעה הנקראת פרע כתפיים. כיום הילד סובל משיתוק בזרועו ומנכות משמעותית.

אנו הוכחנו כי הן הרופא המטפל והן הצוות הרפואי בבית החולים התרשלו בהערכת מצבה של האישה ובמתן הטיפול המתאים בגינו.

מקרה מעניין נוסף שבו טיפל משרדנו נגע לילדה אשר לא אובחנה על ידי רופא אנדוקרינולוג מומחה כלוקה בנמיכות קומה, על אף שעמדו בפני המומחה סימנים רבים מאוד, לאורך תקופה של שנים, שלילדה חוסר מוחלט בהורמון גדילה.

על אף תחנוני האם, רק כאשר הגיעה הילדה לגיל ההתבגרות נעתר המומחה לשלוח את הילדה לוועדת מומחים הקובעת האם לתת הורמון גדילה במקרה מתאים. משנשלחה הילדה לוועדה, אישרה הוועדה פה אחד, כי הילדה צריכה לקבל את ההורמון, ושבמקרה שלה ההורמון יכול לחולל שינוי משמעותי מאוד בגובהה. אך למרבה הצער, האישור נתקבל כאשר לא היתה בהורמון כבר כל תועלת, כי הוא נתקבל מאוחר מדי.

הילדה שכיום הינה אישה צעירה, סובלת מנמיכות קומה קיצונית על גבול הגמדות, דבר המפריע לה מאוד בהתנהלות היומיומית, בקשריה החברתיים ובבטחונה העצמי. הידיעה שכל חייה הושפעו מהחלטה דרקונית של מומחה, הינה ידיעה כואבת שמלווה אותה מאז.

במקרה זה, הצלחנו לקבל בעבור האישה הצעירה פיצוי משמעותי וראוי, שעוזר לה כיום להתמודד עם התוצאות הקשות של המקרה.
טלפון: 072-2215060
בוגרת LLB במשפטים משנת 2012, מאוניברסיטת בר אילן. התמחתה בפרקליטות ירושלים האזרחית. הוסמכה כחברה בלשכת עוה"ד משנת 2013. הצטרפה למשרד החל משנת 2015.

תמר הולצמן

עורכת דין

טלפון: 072-2215060
סיימה תואר ראשון במשפטים LLB, בהצטיינות, במרכז הבינתחומי. בוגרת תואר ראשון במדעי החברה – פסיכולוגיה. מתכנתת מחשבים בוגרת בהצטיינות של מכללת סיוון. בעלת ניסיון רב בתביעות רבות ומורכבות בתחום נזקי הגוף, רשלנות רפואית וביטוח. משתתפת בהשתלמויות רבות בתחומי רשלנות רפואית וביטוח. רואה בהצלחת הלקוח בקבלת פסק דיו צודק ובפיצוי הולם, כהצלחת המשרד.

אורנה ינובסקי

שותפה במשרד

טלפון: 072-2215060
בעל תואר LLB בהצטיינות מן הפקולטה למשפטים. עוזר הוראה של ד"ר בועז שנור בקורס "דיני נזיקין". בוגר השתלמויות רבות ברפואה למשפטנים באוניברסיטת ת"א והשתלמויות רבות בדיני נזיקין וביטוח של לשכת עורכי הדין.

תומר לינר

שותף במשרד